ArtMisce-logo.png

Танці і малювання для дітей та дорослих

Навчальний Центр мистецтв "Арт Місце"

пл. Б.Дерев'янка, 1, оф.712-714, м.Одеса

Як обрати школу танців для дитини.

Як прекрасно спостерігати за танцюючими малюками в чарівних костюмах на сцені! Мами, тата, бабусі, дідусі просто в захваті! Але цього всього передувала величезна і важка робота батьків і керівників.

Давайте розглянемо всі докладніше.

Перше, що повинні визначити батьки – це чи хочуть вони бачити своє чадо на сцені в променях слави або дати маляті тільки вихід енергії, тільки виправити поставу або ходу, навчити спілкуватися в колі своїх однолітків чи все відразу.

Від цього залежить вибір навчального закладу. Якщо ви зупинилися на варіанті «промені слави» чи «все відразу», значить Вам в серйозний хореографічний колектив або ансамбль. Для всіх інших пунктів підійде дитячий сад, спортивний зал, фізіотерапевт або психолог.

Отже, Ви вирішили віддати дитину в серйозний хореографічний колектив. Ви підібрали зручне розташування танцювальної школи або студії і відповідний розклад груп. Залишилося привести малюка на перше заняття.

Часто задається цілком правильне запитання: «У що одягнути дитину на танці ?!».

Перше та незмінне правило танцювального класу – обов’язково змінне взуття: балетки, чешки, кросівки, в крайньому випадку, носочки або колготки. Все залежить від правил і танцювальних напрямків колективу.

Друга дуже важлива вимога – змінний одяг. Адже ніхто не хоче, щоб дитина, настрибавшись і награвшись в залі, будучи мокрою, вийшла на вулицю і захворіла!

Третє «золоте правило» стосується юних леді. Довге волосся завжди треба прибирати: косички, хвостики, дульки (гульки) тощо. Самі розумієте, чубчик, що падає в очі, розпущене волосся, довгі хвости або товсті коси можуть поранити дитину або інших дітей. Також небажано надягати прикраси: ланцюжки, висячі сережки, дитячу біжутерію та інше. Причина все та ж – не порізатися самому і не поранити інших.

Для першого заняття дитину треба підготувати психологічно. Особливо малюків 3-4 років, які не ходять до дитячого садочку. Малюкові треба розповісти, куди Ви з ним йдете, чим він займатиметься, що треба слухати викладача і по можливості не бешкетувати.

І ось Ви прийшли у танцювальний клас. У кожному більш чи менш пристойному хореографічному залі повинні бути дзеркала вздовж однієї стіни та іноді станки для занять класичним танцем. Якщо станки- це питання спірне (для більшості сучасних танцювальних напрямів цч річ абсолютно безглузда), то дзеркала повинні бути обов’язково.

Далі Ви віддаєте своє чадо в руки викладача. І тут постає питання – залишитися на занятті зі своїм малюком або залишити його одного на занятті серед чужих дітей з незнайомим дорослим? Все залежить від правил, прийнятих в колективі, і віку групи, в яку Ви прийшли займатися. У більшості випадків батькам не дозволяють сидіти на занятті. Але, розуміючи всю складність ситуації, особливо для дитинки 3-4 років, мама може посидіти на першому уроці.

А тут прошу звернути особливу увагу: НЕ ЗАВАЖАЙТЕ МАЛЮКОВІ!

Дуже часто доводилося стикатися з такою ситуацією: викладач показує рух, малюк щось робить, щось ні, один рух виходить, інший зовсім не виходить. А матуся чи бабуся починає голосно підказувати. Не робіть цього! Дитині й так важко, а Ви її ще відволікаєте та збиваєте. Поставте себе на її місце та спробуйте в подібних умовах самі вивчити те, що і малюк. А думка про те, що педагог не помічає помилки дитини не вірна. Грамотний вчитель не буде тиснути на малюка на першому занятті, розуміючи всю складність для крихітки. Нова обстановка, не звичні умови, хоча всі заняття для малюків проходять в ігровій формі. Але бувають й виключення, все залежить від віку дітей та правил колективу або ансамблю.

Після заняття обов’язково підійдіть до викладача і розпитайте його, що він думає про дитину. У колективі, де не женуться лише за прибутком, вам обов’язково розкажуть і підкажуть, куди віддати дитину, якщо йому танці не підходять по ряду причин. У цьому випадку не варто засмучуватися або ображатися на викладача. Він завжди хоче зробити краще для малюків.

Якщо все пройшло успішно: дитину беруть в колектив, малюкові і Вам сподобалося заняття і педагог – вітаємо! Скоро Ваша маленька зірочка буде блищати на сцені.

У цьому випадку батьки повинні пам’ятати, що тепер ви повноправний член колективу і не прийшовши на репетицію або виступ ви підводите весь колектив. На батьків лягає велика відповідальність. Тепер вам не можна виїхати до бабусі або на курорт, не попередивши заздалегідь викладача. Особливо, якщо група, в якій ви займаєтеся нечисленна. Треба стежити за здоров’ям ще ретельніше, ніж раніше, приходити на репетиції й в сніг, й в дощ тощо.

Вам доведеться вкладати гроші в костюми, поїздки, конкурси та змагання, приходити на додаткові репетиції перед виступами, відпрошуватися з роботи для участі в денних концертах або TV-зйомках. Звичайно ж, будуть перемоги та поразки, падіння та злети, сльози та посмішки.

Але всі проблеми і тяготи підуть у той момент, коли Ваш малюк стоїть на сцені в променях софітів і йому аплодує зал! І нехай поки це тільки маленький зал …

© Artm.od.ua 2002-2019. Всі права захищені. Копіювання без вказівки авторства заборонено.

Made with ❤ by ArtM